HomeŚwiat

Makabryczne odkrycie na Wyspach Brytyjskich. 39 ofiar w kontenerze ciężarówki

Makabryczne odkrycie na Wyspach Brytyjskich. 39 ofiar w kontenerze ciężarówki

Makabra w brytyjskim Essex. W kontenerze ciężarówki znaleziono ciała 38 osób dorosłych i nastolatka. Aresztowano kierowcę pojazdu.

Makabryczne odkrycie w Wielkiej Brytanii, w kontenerze ciężarówki pozostawionym w Essex znaleziono ciała 39 osób. Kierowca ciężarówki, 25-letni mężczyzna z Irlandii Północnej, został aresztowany pod zarzutem morderstwa. Jak wyjaśniła miejscowa policja ​​pojazd wyjechał z Bułgarii i wjechał do Wielkiej Brytanii przez Holyhead w Anglesey w miniona sobotę. Wśród ofiar jest 38 dorosłych i jeden nastolatek. W ciężarówce nie znaleziono nikogo żywego. Przedstawiciel policji, Andrew Mariner powiedział, że funkcjonariusze próbują zidentyfikować ofiary, ale jego zdaniem będzie to „długi proces”.-Aresztowaliśmy kierowcę ciężarówki w związku z tym incydentem, pozostaje on w areszcie policyjnym- dodał Mariner.

 

Powiadomiony o makabrycznym odkryciu brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że był przerażony tragicznym wydarzeniem. Dodał, że jest na bieżąco informowany przez resort spraw wewnętrznych o tym, co się stało. – Moje myśli są ze wszystkimi, którzy stracili swoich bliskich. Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała, że ​​była zszokowana i zasmucona tym tragicznym incydentem. Podejrzewa się, że była to robota handlarzy ludzi, którzy nielegalnie przywieźli ich do Wielkiej Brytanii. Seamus Leheny, jeden z szefów organizacji transportowej z Irlandii Północnej, powiedział, że jeśli ciężarówka przyjechała z Bułgarii do Wielkiej Brytanii przez Holyhead to była to bardzo „niekonwencjonalna trasa”.

 

Dodał on, że ktoś chciał uniknąć drobiazgowych kontroli w takich miejscach jak Dover i Calais, więc wybrano dłuższą i teoretycznie mniej kontrolowane przejścia. Przez to jednak pojazd był cały dzień dłużej w drodze. Miejsce, w którym znaleziono kontener z ofiarami jest w tej chwili dokładnie obstawiony przez policję. Przez to wielu pracujących w pobliżu nie mogło dostać się do swoich zakładów pracy.

 

– Szef powiedział nam, że przeniesie nas w jakieś inne miejsce – tłumaczył Glen Freeland z firmy GSF Car Parts, której siedziba znajduje się w pobliżu miejsca znalezienia zwłok. Miejscowa prasa przypomina, że wcześniej też dochodziło w Wielkiej Brytanii do podobnych makabrycznych odkryć. W czerwcu 2000 roku 58 chińskich imigrantów udusiło się w ciężarówce w Dover. Tylko dwie osoby przeżyły. Aresztowano potem holenderskiego kierowcę ciężarówki.

 

 

aip

COMMENTS