Maja Komorowska uhonorowana Orłem za Osiągnięcia Życia

Maja Komorowska uhonorowana Orłem za Osiągnięcia Życia

Aktorka Maja Komorowska dostała Polską Nagrodę Filmową za Osiągnięcia Życia. Pierwszą laureatkę Orłów 2020 ogłoszono podczas spotkania z nominowanymi.


Prezydent Polskiej Akademii Filmowej Dariusz Jabłoński mówił, że Maja Komorowska jest bardzo ważną postacią w polskim filmie: “Zaczynała w teatrze u Jerzego Grotowskiego. Grała w filmach Krzysztofa Zanussiego, Andrzeja Wajdy, Tadeusza Konwickiego, grała a także u Rafała Wieczyńskiego w filmie o księdzu Jerzym Popiełuszce.”
Dariusz Jabłoński podkreślał, że ta nagroda jest także za to jaką osobą jest Maja Komorowska: “Jest osobą, która w stanie wojennym działała bardzo ofiarnie przez wiele miesięcy, żeby wszyscy internowani mieli co jeść i mieli w co się ubrać. To największe serce polskiej kinematografii.”
Podczas konferencji wręczono także nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej – Orły 2020. Najwięcej – 15 nominacji – zdobyła produkcja “Boże Ciało” Jana Komasy.”Pan T.” Marcina Krzyształowicza jest nominowany w 12 kategoriach, “Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy w 11.
W kategorii Odkrycie Roku dwie nominacje dostał reżyser filmu “Supernova” Bartosz Kruhlik. Obraz ubiega się też o statuetkę w głównych kategoriach: Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film.
Wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek (2.03) podczas gali w Teatrze Wielkim.
Polskie Nagrody Filmowe Orły powstały w 1999 roku i są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową. Są przyznawane w 20 kategoriach.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Krać/i ap/w gajCOMMENTS

WORDPRESS: 0