20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Maja Komorowska uhonorowana Orłem za Osiągnięcia Życia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Aktorka Maja Komorowska dostała Polską Nagrodę Filmową za Osiągnięcia Życia. Pierwszą laureatkę Orłów 2020 ogłoszono podczas spotkania z nominowanymi.


Prezydent Polskiej Akademii Filmowej Dariusz Jabłoński mówił, że Maja Komorowska jest bardzo ważną postacią w polskim filmie: „Zaczynała w teatrze u Jerzego Grotowskiego. Grała w filmach Krzysztofa Zanussiego, Andrzeja Wajdy, Tadeusza Konwickiego, grała a także u Rafała Wieczyńskiego w filmie o księdzu Jerzym Popiełuszce.”
Dariusz Jabłoński podkreślał, że ta nagroda jest także za to jaką osobą jest Maja Komorowska: „Jest osobą, która w stanie wojennym działała bardzo ofiarnie przez wiele miesięcy, żeby wszyscy internowani mieli co jeść i mieli w co się ubrać. To największe serce polskiej kinematografii.”
Podczas konferencji wręczono także nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej – Orły 2020. Najwięcej – 15 nominacji – zdobyła produkcja „Boże Ciało” Jana Komasy.”Pan T.” Marcina Krzyształowicza jest nominowany w 12 kategoriach, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy w 11.
W kategorii Odkrycie Roku dwie nominacje dostał reżyser filmu „Supernova” Bartosz Kruhlik. Obraz ubiega się też o statuetkę w głównych kategoriach: Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film.
Wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek (2.03) podczas gali w Teatrze Wielkim.
Polskie Nagrody Filmowe Orły powstały w 1999 roku i są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową. Są przyznawane w 20 kategoriach.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Krać/i ap/w gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520