Maj pierwszym miesiącem bez miesięcznicy smoleńskiej. Ale pewne rytuały pozostały

Maj pierwszym miesiącem bez miesięcznicy smoleńskiej. Ale pewne rytuały pozostały

W Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie odprawiono mszę w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

W homilii proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie ksiądz prałat Walenty Królak podkreślał wartość ludzkiego życia. Zaznaczył, że demokracja, w której nie uwzględnia się Boga doprowadza do tego, że prawda staje się względna i nie obowiązują żadne normy, a także do tego, iż z pobudek ekonomicznych czy egoistycznych można zabijać człowieka poczętego lub chorego.
We mszy uczestniczyli, między innymi, premier Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński i szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.
Po mszy uczestnicy udadzą się przed Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej na placu Piłsudskiego. .

Rano parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Obchody kolejnej miesięcznicy smoleńskiej rozpoczęły się mszą świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca. W uroczystościach wzięli udział między innymi marszałkowie Sejmu i Senatu oraz część ministrów.
Maj jest pierwszym miesiącem, w którym nie ma tradycyjnego przemarszu po wieczornej mszy z Archikatedry św. Jana przed Pałac Prezydencki. Zmainę formuły obchodów miesięcznicy zapowiedział 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wczesn,G.Maciak,/dwi/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0