HomeUncategorized

Magdalena Tolwinska, Królową Parady

Magdalena Tolwinska, Królową Parady

CHICAGO: (in. wł) Wybory Królowej Parady 2018 odbyły się 10 marca, 2018 w Lone Tree Manor, w Niles, na północy aglomeracji chicagowskiej. Konkurs obserwowało około 500 osób, W wyborach uczestniczyło 10 kandydatek. Wszystkie się znakomicie prezentowały, wykazując się znajomością języka polskiego, demonstrując wiele innych umjęjetności artystycznych, tanecznych. Wybory królowej odbywały się w języku polskim. Członkowie jury mieli niełatwe zadanie wybrania Królowej i dwóch Dam Dworu spośród 10 dziewczyn.

Wyniki wyborów ogłosiła Dr. Łucja Mirowska-Kopeć, Przewodnicząca Komisji Sędziowskiej.

Królowa Parady 3 Maja 2018 roku – Magdalena Tolwinska

Pierwsza Dama Dworu 2018 roku – Emilia Wojciak

Miss Foto / Druga Dama Dworu 2018 roku- Natalia Ptaszek

Miss Publicznosci 2018 roku – Kamila Wilczek

 

 

 

 

Magda Tolwinska, Krolowa w roku 2018 ma ma 18 lat. Jest uczennica John Hersey High School. Slucha i gra utwory Fryderyka Chopina. Jesienia 2018 roku rozpocznie nauke w Lake Forest College. W przyszlosci Magda Tolwinska chce zostać lekarzem pediatrą.

Królowa Parady otrzymała stypendium w wysokości $ 2,000 od firmy Montrose Deli, bilet lotniczy do Polski od Polskich Linii Lotniczych LOT. Pierwsza Dama Dworu otrzymała stypendium w wysokości $ 1,500 od Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, a Druga Dama Dworu otrzymała stypendium w wysokości $ 1,000 od firmy pożyczkowej Joanny Piątek. Miss Publiczności otrzymała stypendium w wysokości $ 500. Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy uznania i upominki z Konsulatu RP w Chicago oraz prezenty od Julii Szumny, Królowej Parady w 2017 roku.

Królowa Parady 2018 wraz z Damami dworu będą reprezentować Polonię na wielu różnych uroczystościach, począwszy od Parady 3. Majowej po wiele wydarzeń społecznych związanych z obchodami obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości RP.y Królowej Parady były zorganizowane w tym roku po raz 20. Zaproszono na tę szczególną okoliczność poprzednie królowe parady. Opowiadały one o swoich doświadczeniach z czasów, gdy zostały wybrane królowymi parad na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Pierwsza Dama Dworu 2018 roku – Emilia Wojciak (druga z lewej) wraz z młodymi Polkami oraz z Tomkiem Startkiem, Marszałkiem Parady w 2018 roku i Henrykiem Janikiem, WiceMarszałkiem parady w 2018 roku (p).

Królowa Parady 2018 wraz z Damami dworu będą reprezentować Polonię na wielu różnych uroczystościach, począwszy od Parady 3. Majowej po wiele wydarzeń społecznych związanych z obchodami obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości RP.

Wybory Królowej Parady zostały włączone w obchody 200 lecia stanu Illinois, co jest także dużym osiągnięciem organizatorów i rozpoznaniem na szczeblu stanu Illinois.

@ Tekst i zdjęcia: Andrzej Mikołajczyk

COMMENTS