Magda Gessler na ścianie kamienicy w Łodzi

Magda Gessler na ścianie kamienicy w Łodzi

Na elewacji kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 136 (sąsiadującej z Off Piotrkowska) powstał mural z podobizną Magdy Gessler. Wczoraj malunek zajmujący pół ściany budynku został zakończony. Reklamuje łódzki lokal, działający pod egidą znanej restauratorki. Nie wszyscy rozpoznają jednak jej twarz na muralu…

– Ewa Minge? – zastanawia się pani Ania, którą wczoraj spotkaliśmy koło kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 136. – To chyba nie Kasia Skrzynecka… – waha się Teresa Kowalska, inna spacerująca deptakiem łodzianka. – Magda Gessler – trafia bezbłędnie pan Grzegorz z Łodzi.

 

– Ale dwadzieścia lat temu, gdy była szczuplejsza – dodaje. O tym, że twarz widoczna na muralu należy do prowadzącej program „Kuchenne rewolucje”, informuje podpis z prawej strony malowidła. Reklama restauracji została wykonana na ścianie prywatnej kamienicy. Jednak ze względu na to, że ten fragment ul. Piotrkowskiej uzyskał niedawno status Pomnika Historii, projekt musiał być uzgodniony z miejskim konserwatorem zabytków. Urzędnicy zaakceptowali go w takiej właśnie formie.

 

Czy łodzianom się podoba? – Jakiś mdły i blady – ocenia mural pan Włodek. – I obok ta obdarta ściana… Nie podoba mi się. – Super! U nas w Gdyni restauracje nie reklamują się w ten sposób – mówi z kolei pan Igor, który spacerował wczoraj po deptaku.

, foto Paweł ŁachetaCOMMENTS

WORDPRESS: 0