HomeKultura

Macron z Merkel otworzą Targi Książki we Frankfurcie nad Menem

Macron z Merkel otworzą Targi Książki we Frankfurcie nad Menem

Dziś po południu Emmanuel Macron wspólnie z Angelą Merkel otworzą 69-te frankfurckie Międzynarodowe Targi Książki. Francja jest tegorocznym gościem honorowym targów. Późnym popołudniem kanclerz spotka się z prezydentem Francji z którym będzie rozmawiać na bieżące tematy.

Otwierając Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie nad Menem politycy wygłoszą krótkie przemówienia. Odwiedzą francuski pawilon. Na eksponowanej w nim replice drukarskiej prasy Gutenberga odbiją wspólnie, pierwszą stronę Deklaracji Praw Człowieka. Jak twierdzi Agencja DPA podczas popołudniowej rozmowy zostaną poruszone najważniejsze sprawy polityczne, wśród nich program atomowy Iranu.

W tym roku na targi do Frankfurtu przyjechało ponad 7000 wydawców ze 106 krajów. Gościem honorowym jest Francja, która podczas licznych prezentacji i występów będzie reprezentowana przez 134 autorów i artystów. Targi potrwają od 11-go do 15-go października. W tym roku impreza cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Akredytowało się na nią ponad 10 tys. dziennikarzy z całego świata. Zeszłoroczne 68. targi odwiedziło ponad 278 tys. ludzi. Organizatorzy przewidują, że liczba ta zostanie przekroczona.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/zr

COMMENTS