HomeŚwiat

Macron: Francja będzie kontynuowała swoją politykę wobec imigrantów i uchodźców

Macron: Francja będzie kontynuowała swoją politykę wobec imigrantów i uchodźców

Francja będzie kontynuowała swoją politykę wobec imigrantów i uchodźców. Taką deklarację złożył prezydent Emmanuel Macron na spotkaniu z policjantami w Calais nad kanałem La Manche.

Prezydent V Republiki podkreślił dwie zasady jakie będą w dalszym ciągu przyświecały jego polityce wobec imigrantów – stanowczość i poszanowanie zasad człowieczeństwa. Wykluczył możliwość dopuszczenia do powstania drugiej „dżungli”, czyli zlikwidowanego obozowiska, w którym przebywało 8 tysięcy uchodźców. Ostrzegł organizacje wspierające imigrantów, że w przypadku działania na rzecz osób przebywających we Francji nielegalnie nie mogą liczyć na wsparcie państwa. Zagroził ostrymi sankcjami policjantom, którzy dopuszczą się brutalnego traktowania imigrantów.
Emmanuel Macron mówił o zadaniach, do których należą ochrona granic, zapewnienie legalnego przepływu ludzi i towarów oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa pasażerom i infrastrukturze łączącej Francję z Wielką Brytanią. Przede wszystkim chodzi o tunel pod kanałem La Manche i port w Calais.
Za dwa dni w Londynie Emmanuel Macron spotka się z władzami Wielkiej Brytanii, by omówić sytuację, jaka powstanie po Brexicie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/mcm/wkrz

COMMENTS