HomePOLSKA

Macierewicz studzi emocje na temat sytuacji w rządzie

Macierewicz studzi emocje na temat sytuacji w rządzie

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz powiedział, że na początku przyszłego tygodnia zostaną podjęte decyzje dotyczące przyszłości koalicji Zjednoczonej Prawicy. Według byłego szefa MON obecna sytuacja nie jest tak poważna jak problem ze stanowiskiem Jarosława Gowina w kwestii wyborów prezydenckich w maju.

 

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że pierwsze decyzje odnośnie do koalicji mogą być znane już w poniedziałek. “Jeżeli chodzi o koalicję, to nie ma wątpliwości, że została ona bardzo istotnie nadszarpnięta decyzjami, jakie nasi koalicjanci podjęli w ostatnim głosowaniu. Co do przyszłości i perspektyw, to będziemy rozmawiali w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych dniach i podejmiemy stosowne decyzje” – wyjaśniał były szef MON.

Antoni Macierewicz podkreślił również, że rząd czeka głęboka i zasadnicza rekonstrukcja, a rząd, który powstanie po zmianach, będzie musiał być bardzo silny, by sprostać wyzwaniom na krajowej scenie politycznej oraz na arenie międzynarodowej.

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy jest efektem między innymi głosowania nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Część posłów PiS i Solidarnej Polski zagłosowało przeciw, a 15 członków Porozumienia wstrzymało się od głosu. Złamali tym samym dyscyplinę, którą narzuciło kierownictwo klubu parlamentarnego. 15 posłów PiS, którzy głosowali inaczej niż głosiła klubowa rekomendacja, zostało zawieszonych w prawach członka partii.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR24/wcześn./d kwi/i wz/w hm

COMMENTS