Macierewicz: Raport Podkomisji smoleńskiej na początku przyszłego roku

Macierewicz: Raport Podkomisji smoleńskiej na początku przyszłego roku

Antoni Macierewicz powiedział, że ostateczny raport podkomisji smoleńskiej zostanie opublikowany prawdopodobnie na początku przyszłego roku. W kwietniu 2020 minie 10. rocznica katastrofy Tupolewa-54M z państwową delegacją udającą się obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. 

W radiowej Trójce, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapewnił, że podkomisja już tylko doprecyzowuje szczegóły i czeka na wyniki prac swoich amerykańskich ekspertów. Jak powiedział mają one być gotowe jeszcze w tym roku, co umożliwi – na początku przyszłego – przedstawienie raportu końcowego.
W przeddzień 9. rocznicy katastrofy Antoni Macierewicz powtórzył, że jej powodem były eksplozje na pokładzie. Powołał się na ekspertyzy wykonane między innymi przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji czy brytyjskie Forensic Explosives Laboratory.
Wyniki analiz podkomisja przekazała prokuraturze wraz z wnioskiem o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego przewodniczącego Komisji Badań Wypadków Lotniczych.Jerzego Millera oraz członków tej komisji.

IAR/Trójka/mt/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0