20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Macierewicz o wielomilionowych wydatkach reprezentacyjnych: „To są wydatki całej polskiej armii, to są wydatki całego, wielkiego ministerstwa przez dwa lat”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Klub PSL-Unia Europejskich Demokratów domaga się wyjaśnień odnośnie wydatków na cele reprezentacyjne ministerstwa obrony narodowej. Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło ujawnił mediom odpowiedź na interpelację w tej sprawie, jaką skierował do MON. Wynika z niej, że pracownicy resortu w 2016 roku wydali przy pomocy kart płatniczych i kredytowych około 9,5 miliona złotych, a w I półroczu 2017 roku – około 5 milionów złotych. 

Poseł Jacek Protasiewicz poinformował na konferencji prasowej, że napisał do ministra obrony Mariusza Błaszczaka zapytanie w tej sprawie.
W komunikacie resortu obrony jest informacja, że jedną z pierwszych decyzji Mariusza Błaszczaka po objęciu funkcji, było ograniczenie o ponad połowę liczby kart płatniczych przeznaczonych do dyspozycji pracowników. Mówił też o tym podczas briefingu prasowego wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Wyjaśnił, że środki kart płatniczych były wydawane we wszystkich instytucjach podległych ministerstwu obrony – nie tylko kierownictwo resoru, ale też ponad 100 atachatów wojskowych oraz kadrę dowódczą. „Stąd ta kwota 15 milionów złotych” – wyjaśnił wiceminister.
Do sprawy odniósł się też były szef MON Antoni Macierewicz. Dziennikarze pytali go między innymi, czy „kontrolował wydatki ministerstwa”. Powiedział, że tak. „To są wydatki całej polskiej armii, to są wydatki całego, wielkiego ministerstwa przez dwa lata. To wszystko, co mam wam do powiedzenia” – oświadczył.
W komunikacie MON napisano między innymi, że pozwolenie na używanie kart posiada jedynie 12 osób. „Otrzymały je osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdów zagranicznych ministrów oraz oficjalnych delegacji, a także pracownicy zajmujący się drobnymi zakupami interwencyjnymi związanymi np. z technicznymi awariami w budynku” – czytamy. Ministerstwo informuje jednocześnie, że kwestie związane z korzystaniem z kart kredytowych przez jego pracowników i rozliczaniem ich transakcji regulują odpowiednie przepisy.

IAR/Naukowicz/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520