HomePOLSKA

Macierewicz: Kluby “Gazety Polskiej” odegrały kluczową rolę w zwycięstwie PiS

Macierewicz: Kluby “Gazety Polskiej” odegrały kluczową rolę w zwycięstwie PiS

Antoni Macierewicz powiedział, że kluby “Gazety Polskiej” odegrały kluczową rolę w zwycięstwie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Były minister obrony narodowej jest gościem honorowym drugiego dnia XIII Zjazdu Klubów “Gazety Polskiej”, który odbywa się w Spale. Antoni Macierewicz podziękował temu środowisku za wsparcie.
“Dziękuję całemu temu wielkiemu potencjałowi polskiemu, który nie tylko odegrał kluczową rolę w zwycięstwie wyborczym, ale też przesądził o tym, że sprawa smoleńska nie została zaprzepaszczona” – powiedział Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz nawiązał też do ustaleń kierowanej przez niego podkomisji smoleńskiej. Powiedział, że przyczyną katastrofy smoleńskiej była eksplozja samolotu, dodał, że teraz będzie można obiektywnie ocenić kolejne jej etapy. Wyjaśnił, że chodzi o ustalenie odpowiedzialnych po stronie rosyjskiej i polskiej.
Antoni Macierewicz podkreślił, że środowisko skupione wokół “Gazety Polskiej” doprowadziło do upowszechnienia raportu technicznego podkomisji smoleńskiej. Dodał, że na raport końcowy “musimy jeszcze poczekać”. Wyjaśnił, że będzie on zawierał ustalenia National Institute for Aviation Research – instytutu, który współpracuje z podkomisją smoleńską.
Dziś gościem honorowym XIII Zjazdu Klubów “Gazety Polskiej” w Spale była również wicepremier Beata Szydło, a wczoraj premier Mateusz Morawiecki. Zjazd zakończy się jutro.

IAR/Tomasz Zielenkiewicz/kry

COMMENTS