MACIEJ OBARA QUARTET w Lincoln Center

MACIEJ OBARA QUARTET w Lincoln Center

Już po raz czwarty specjalna edycja wrocławskiego Jazztopad Festival odbędzie się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest ona organizowana we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku i przy w wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. W czerwcu tego roku wielokrotnie nagrodzony Maciej Obara Quartet wystąpi w Nowym Jorku, Edmonton, Victorii, Vancouver i Rochester.

Jazztopad Festival, główne wydarzenie tego rodzaju w Polsce, ma swoje edycje satelitarne na całym świecie (Japonia, Turcja, Korea Południowa). Od ponad dziesięciu lat festiwal zamawia nowe utwory u najważniejszych artystów amerykańskich, m.in. u Wayne’a Shortera, Charlesa Lloyda, Jasona Morana, Williama Parkera, Vijaya Iyera i Terence’a Blancharda. Jazztopad Festival współpracuje z tak prestiżowymi organizacjami, jak Jazz at Lincoln Center, Monterey Jazz Festival, Kennedy Center, London Jazz Festival czy Los Angeles Philharmonic. Nagrania z koncertów zarejestrowanych podczas festiwalu zostały wydane przez wytwórnie ECM i Blue Note Records.
Amerykańska edycja Jazztopad Festival jest przede wszystkim okazją do poznania najważniejszych postaci polskiej współczesnej sceny jazzowej, która jest w świecie dobrze rozpoznawalną marką, zarówno pod względem jakości festiwali, jak i kunsztu artystów.

Maciej Obara Quartet to zespół założony w 2012 roku przez polskiego saksofonistę Macieja Obarę. Oprócz niego do formacji należą: Dominik Wania (fortepian), Ole Morten Vågan (kontrabas) i Gard Nilssen (perkusja). We wrześniu 2017 roku nakładem ECM ukazała się płyta Unloved, na którą wszystkie kompozycje, z wyjątkiem tytułowej autorstwa Krzysztofa Komedy, napisał w ostatnich latach Maciej Obara. Jest to pierwsze w pełni studyjne nagranie w historii tego kwartetu. Na płycie wyraźne słychać inspiracje liryką polskich mistrzów muzyki jazzowej oraz melodyką romantycznych kompozytorów. Całość dopełnia niezwykły zmysł harmoniczny Dominika Wani, folkowe brzmienie Ole Mortena Vågana i rockowy feeling perkusisty Garda Nilssena.

Organizatorami JAZZTOPAD FESTIVAL są INSTYTUT ADAMA MICKIEWICZA i INSTYTUT KULTURY POLSKIEJ W NOWYM JORKU.

Jazztopad Festival Presents: Maciej Obara Quartet

19 czerwca 2018, wtorek, godz. 19:30 i 21:30

Dizzy’s Club Coca-Cola

Jazz at Lincoln Center

10 Columbus Circle (Broadway I 60th Street), 5th Floor

New York, NY 10019

22 czerwca 2018, piątek, godz. 19:30 i 21:15

TD Edmonton International Jazz Festival

Yarbird Suite

25 czerwca 2018, poniedziałek, godz. 20:30

TD VICTORIA JAZZFEST

Rubber Boot Club

26 czerwca 2018, wtorek, godz. 13:30

TD Vancouver International Jazz Festival

Performance Works

28 czerwca 2018, czwartek, godz. 18:00

TD Ottawa Jazz Festival

National Arts Centre

29 czerwca 2018, piątek, godz. 19:30 i 21:30

Xerox Rochester International Jazz Festival

Lutheran Church of the Reformation

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0