HomeLubuskie

Ludzie rzucili się po darmowe maseczki w Zielonej Górze. Niektórzy zapomnieli… po co przyszli

Ludzie rzucili się po darmowe maseczki w Zielonej Górze. Niektórzy zapomnieli… po co przyszli

W czwartek 9 kwietnia miasto rozdało blisko 20 tysięcy maseczek w 18 miejscach w Zielonej Górze. Ludzie tłumnie ustawili się w kolejkach. Jednak gdy przyszło do wręczania maseczek, to niektórzy wręcz rzucili się na nie.

Zielonogórzanie mogli otrzymać darmowe maseczki, które przygotowało miasto. W pierwszej takiej akcji rozdano blisko 20 tysięcy maseczek. Mieszkańcy mogli się po nie zgłosić w 18 punktach zlokalizowanych na terenie całego miasta. Jeszcze przed 16.00 w niektórych miejscach ustawiały się długie kolejki. Mieszkańcy stali w przepisowych dwumetrowych odstępach i czekali na swoją kolej. Jednak, gdy przyszło do wręczania maseczek, to niektórzy zapomnieli, w jakim celu tam się udali.

 

Większość osób nie stosowała się do zaleceń i złamała nakaz dwumetrowej odległości. Dopiero po interwencji strażaków sytuacja się unormowała. Jak poinformowali nas Czytelnicy, taka sytuacja miała miejsce w kilku punktach. W niektórych z nich wszystko przebiegło bez zarzutów.

 

Na przykład na całym pl. Bohaterów już przed 16.00 mieszkańcy stali w rozproszeniu, zachowując przepisowe odległości. Kiedy po 16.00 na plac wjechał samochód z maseczkami, ludzi tłumnie ruszyli w niemu. Odbierali maseczki nie bacząc na przepisy o odległościach w czasie epidemii. Wydawano dwie maseczki na głowę. Niektórzy ustawiali się w kolejce kilka razy…

 

– Wczoraj rozdawaliśmy maseczki. Akcja przeprowadzona sprawnie. Wielkie podziękowania dla Strażaków za pomoc. Wielkie podziękowania dla mieszkańców za dyscyplinę i stanie w kolejce w odległości 2 metrów od siebie. Wiem, że nie wszystko było idealne. Zawsze znajda się niezadowoleni. Mówiłem dzień wcześniej, że nasz pomysł na dystrybucję maseczek na pewno nie jest idealny, ale działamy pod presją czasu. A krytyków proszę by podali swoje pomysły i je zrealizowali – napisał na swoim Facebooku prezydent Janusz Kubicki.

 

Na specjalnej facebookowej grupie ” codziennie dowiadujemy się o nowych akcjach organizowanych przez mieszkańców. – Ostateczne podliczenie czwartku. 7 tysięcy wydanych maseczek i 1700 zebranych maseczek zebranych od Was moje Kochane – poinformowała Katarzyna Prokoposzyn, jedna z inicjatorek akcji. Maseczki cały czas są dostępne na stacjach paliw Circle K – informują organizatorzy. W piątek kolejna partia maseczek trafiła do mieszkańców. Tym razem na Osiedlu Pomorskim.

 

Informacje o maseczkach:

 

 

    • Maseczki są wykonane z bawełny używanej do maseczek chirurgicznych.

 

    • Maseczki są wielokrotnego użytku i mogą być wymieniane między członkami rodziny

 

    • Po każdorazowym użyciu maseczki należy wyprać w temperaturze 90 stopni a po wyschnięciu przeprasować żelazkiem w temperaturze przewidzianej dla wyrobów bawełnianych.

 

    • Przed pierwszym użyciem maseczki powinny być wyprane i przeprasowane.

 

  • Według dzisiejszej wiedzy medycznej maseczki nie chronią przed zarażeniem COVID-19, ale chronią innych w przypadku gdy Ty jesteś zarażony, a o tym nie wiesz. Dlatego noś je przy każdym wyjściu z domu!

 

aip

COMMENTS