HomeLubuskie

Lubuskie: Uderzył volkswagenem w autobus pełen dzieci. Dawid C. odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym

Lubuskie: Uderzył volkswagenem w autobus pełen dzieci. Dawid C. odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym

Do wypadku doszło we wtorek, 10 września 2019 roku, na trasie w pobliżu miejscowości Stara Woda koło Żar. W autobus przewożący dzieci uderzył volkswagen. Po zderzeniu autobus przewrócił się na bok. Kierowca volkswagena został oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

Autobus przewożący dzieci jechał do Lubska. Z naprzeciwka nadjeżdżał volkswagen golf. Jego kierowca uderzył w autobus. Po zderzeniu autobus zjechał na pobocze i tam przewrócił się na bok. Na miejscu wypadku interweniowały służby ratunkowe: 10 jednostek straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe. W autobusie podróżowało 44 dzieci i opiekunka. Dzieci jechały do szkoły w Lubsku. Kierowca volkswagena, Dawid C., stanie przed sądem.

 

Został oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Śledczy ustalili, że Dawid C., kierując volkswagenem golfem, naruszył zasady bezpieczeństwa. Jadąc za szybko, nie opanował samochodu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący autobus. Zmusił tym samym kierowcę autobusu do zjechania do przydrożnego rowu. Swoim zachowaniem Dawid C. stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób.

 

COMMENTS