HomeLubuskie

Lubuskie: Tragedia na wieczorze kawalerskim. Przyszły pan młody nie żyje

Lubuskie: Tragedia na wieczorze kawalerskim. Przyszły pan młody nie żyje

Do tragedii doszło w sobotę, 24 sierpnia, podczas wieczoru kawalerskiego w Sławie. Jedna osoba nie żyje, druga jest ciężko rana. Sprawca zabójstwa został zatrzymany przez wschowskich policjantów. 

Uczestnicy wieczoru kawalerskiego pochodzili z Legnicy. Do tragedii doszło na sławskiej plaży. 31-letni mężczyzna z 32-latkiem około godziny czwartej nad ranem wyszli z jednego z ośrodków na plażę. Tam spotkali 35-latka. Między mężczyznami doszło do sprzeczki..

31-latek zginął od ciosu nożem w serce. To przyszły pan młody. 32-latek ciężko ranny trafił do szpitala i tam przeszedł operację. Ostrze przebiło mu między innymi nerkę. Stan 32-latka jest określany jako stabilny. Ofiary i morderca nie znali się wcześniej. Wszyscy są mieszkańcami woj. dolnośląskiego. Po tragicznych wydarzeniach ruszyła obława za nożownikiem.

 

– Sprawca, 35-letni mężczyzna mieszkający koło Chojnowa, został zatrzymany – potwierdza Maja Piwowarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. – Został przewieziony do szpitala, gdzie zostanie pobrana od niego krew do badań. Po tragicznych wydarzeniach w policji ogłoszono alarm. Zaangażowani w sprawę wschowscy, sławscy policjanci, przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim podjęli intensywne działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego tragicznego zdarzenia.

 

W takcie wykonywania czynności mundurowi natknęli się na informacje na temat młodego mężczyzny, który po całym zajściu zniknął z miejsca zdarzenia. Policyjne ustalenia doprowadziły do miejsca pobytu typowanego mężczyzny. Jak się okazało w domku letniskowym nie było go i zniknął pojazd, którym przyjechał na weekend do Sławy.

 

Na miejscu zbrodni intensywnie działali wschowscy śledczy pod nadzorem prokuratora. Patrole policyjne poszukiwały wskazanego pojazdu, którym przyjechał do Sławy poszukiwany mężczyzna. Objęto monitoringiem wszystkie drogi, okolice kompleksów leśnych. W trakcie przejazdu w kierunku Nowej Soli zauważono zaparkowany na skraju lasu samochód audi do którego wbiegał młody mężczyzna.

 

Błyskawiczna reakcja wschowskich mundurowych pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który odpowiadał podanemu rysopisowi sprawcy. Zatrzymany został również kierowca, który przyjechał po niego z okolic Legnicy. W pojeździe mundurowi znaleźli kilka gramów substancji psychotropowych, broń gazową oraz sprzęt mogący posłużyć do włamań do pojazdów. W międzyczasie gorzowscy kryminalni odnaleźli porzucony w okolicach Konotopu poszukiwany pojazd sprawcy.

 

W samochodzie znajdował się nóż myśliwski, który mógł posłużył mężczyźnie do dokonania tej zbrodni. Na razie nie jest jeszcze znany powód z jakiego doszło do tragicznej w skutkach sprzeczki na plaży. – Mężczyźnie zostały postawione dwa zarzuty, zabójstwa i usiłowania zabójstwa – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. 35-latek nie przyznał się do postawionych mu zarzutów. – Odmówił składnia wyjaśnień – mówi prokurator Fąfera. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt 35-latka. Mężczyźnie grozi dożywocie.

 

 

aipCOMMENTS