Lubuskie: Syn podejrzany o zamordowanie swego ojca. Po dokonaniu zbrodni miał podpalić ciało

Lubuskie: Syn podejrzany o zamordowanie swego ojca. Po dokonaniu zbrodni miał podpalić ciało

Do makabrycznego odkrycia doszło w miejscowości Witoszyn. Przypadkowa osoba znalazła nadpalone ciało mężczyzny. Sprawą zajęła się policja. Zatrzymano 19-latka, który podejrzany jest o zamordowanie swojego ojca.

Wszystko zaczęło się od makabrycznego odkrycia, którego we wtorek (21 stycznia) około godziny 13.00 dokonał przypadkowy przechodzień. W miejscowości Witoszyn w powiecie żagańskim natknął się on na nadpalone ciało człowieka. Od razu ruszyły działania miejscowej policji. Do nich włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Czynności nadzorował wiceszef lubuskich stróżów prawa mł. insp. Bogdan Piotrowski.

 

Funkcjonariusze wielu policyjnych pionów wspólnie z prokuratorem robili wszystko, aby jak najwięcej dowiedzieć się o okolicznościach śmierci mężczyzny. Działania skupiały się na dokładnych oględzinach miejsca zdarzenia oraz zabezpieczaniu jak największej ilości przedmiotów. Równolegle pracowali policjanci wykonując bardzo zaawansowane czynności operacyjne.

– Wszystkie te działania ostatecznie doprowadziły do przełomu w sprawie. Minęło zaledwie kilka godzin od momentu ujawnienia zwłok do ustalenia całkiem prawdopodobnych okoliczności tej tragedii. Prowadzone czynności dały podstawy do szybkiego wytypowania oraz zatrzymania osoby mogącej mieć związek ze śmiercią mężczyzny – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

 

Jak się okazuje, osobą podejrzaną jest 19-latek, a ofiarą jego 47-letni ojciec. Zarządzone przez Prokuratora badania prosektoryjne będą niezwykle istotne i pomocne w umocnieniu materiału dowodowego zabranego już przez śledczych. Maja przede wszystkim potwierdzić kto jest ofiarą oraz ustalić co było przyczyną śmierci tego człowieka. 19-latek został zatrzymany i czeka na czynności procesowe z udziałem prokuratora. Najprawdopodobniej usłyszy jednak zarzut zabójstwa.

 

– Ustalono tożsamość zmarłego. Na podstawie przeprowadzonych oględzin zwłok wstępnie ustalono, że śmierć mężczyzny była wynikiem przestępczego działania innej osoby. W godzinach późno nocnych do sprawy zatrzymano syna ofiary. Przeprowadzona w najbliższym czasie sekcja zwłok wskaże na dokładną przyczynę zgonu mężczyzny – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. 

 

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0