Lubuskie: Sąd w Gorzowie wydał wyrok za gwałt na 8-latce

Lubuskie: Sąd w Gorzowie wydał wyrok za gwałt na 8-latce

W czwartek 11 października w gorzowskim sądzie okręgowym zapadł wyrok na Grzegorza S. 22-latek był oskarżony m.in. o gwałt na ośmioletniej dziewczynce.

W czwartek 11 października w gorzowskim sądzie okręgowym zapadł wyrok na Grzegorza S. 22-latek był oskarżony m.in. o gwałt na ośmioletniej dziewczynce. Grzegorz S., 22-latek z Lubiewa w okolicach Drezdenka, miał postawione cztery zarzuty. Najbardziej ciężki dotyczył gwałtu na 8-latce. Młody mężczyzna porwał ją 14 września zeszłego roku w Bierzwniku w Zachodniopomorskiem, gdy wracała ze szkoły. Porywacz przywiózł ją na teren województwa lubuskiego, tam zgwałcił, a następnie wyrzucił dziewczynkę z auta w Dobiegniewa i uciekł.

Dwa kolejne zarzuty były mniejszego kalibru, ale nie mniej bulwersujące. Grzegorz S. zaczepiał też w Bierzwniku 14-latkę, która jednak nie wsiadła do auta. W Krzyżu udało mu się jednak nakłonić do wejścia do samochodu inną 14-latkę. Na szczęście dziewczynie udało się uciec. Mężczyzna myślał, że będzie nieuchwytny. Został jednak zatrzymany przez grupę lubuskich antyterrorystów. Czwarty z zarzutów dotyczył jazdy samochodem po pijaku.

W przypadku każdego z tych czterech czynów sąd orzekł winę Grzegorza S. Jaką wymierzył mu karę? – 15 lat więzienia, przy czym o warunkowe przedterminowe zwolnienie skazany będzie mógł ubiegać się po odbyciu 10 lat odsiadki. Mężczyzna na dziesięć lat został też pozbawiony praw publicznych. Ma do zapłacenia także 100 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej ośmiolatki. Został wobec niego orzeczony także 15-letni zakaz zbliżania się do każdej z trzech dziewcząt. Nie może też z nimi się kontaktować. Proces miał charakter niejawny. Wyrok nie jest prawomocny.

 

aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0