HomePOLSKA

Lubuskie: Cztery rozbite samochody, jedna osoba potrącona w Gorzowie. Sprawca pijany. Czy to był nielegalny wyścig?

Lubuskie: Cztery rozbite samochody, jedna osoba potrącona w Gorzowie. Sprawca pijany. Czy to był nielegalny wyścig?

Do poważnego wypadku doszło w nocy z 24 na 25 grudnia na ul. Mosiężnej w Gorzowie. W wigilijny wieczór zderzyły się cztery samochody. Jedna osoba została potrącona.

 

Sprawca był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu. Najpierw nocą z soboty na niedzielę, kilkadziesiąt samochodów pojawiło się na parkingu Castoramy. Po chwili auta odjechały kiedy na miejsce przyjechała wezwana policja. Grupa tych samych samochodów pojawiła się jednak w okolicach ul. Mosiężnej.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że miało tam dojść do nielegalnych wyścigów na odcinku jednej czwartej mili. Prawdopodobnie podczas wyścigu, około godz. 1.00 w nocy, na prostej drodze doszło do zderzenia forda, dwóch bmw i volkswagena. – Kierowca volkswagena uderzył w bmw, potem w forda i jeszcze w drugie bmw – mówi mł. asp. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Drugie bmw po uderzeniu przez volkswagena wpadło jeszcze na pieszego potrącając go. Mężczyzna z urazem nogi trafił do szpitala. Kierowca volkswagena był pijany. – Miał 1,5 promila alkoholu – mówi mł. asp. Kimet. Na miejsce przyjechała policja. Cztery osoby uczestniczące w wypadku zostały zawiezione do szpitala przez świadków wydarzeń. – Wyjaśniamy okoliczności wypadku – mówi mł. asp. Kimet.

Piotr Jędzura

COMMENTS