HomeLubuskie

Lubuskie: Pijana kobieta uczyła się jeździć samochodem. Z pijanym kolegą

Lubuskie: Pijana kobieta uczyła się jeździć samochodem. Z pijanym kolegą

Podczas majowego weekendu policjanci z Międzyrzecza zatrzymali nietrzeźwego kierującego z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów i do tego poszukiwanego do odbycia kary niemal pół roku pozbawienia wolności.

Jednym z przykładów lekceważenia wszelkich zasad ruchu drogowego była nauka jazdy samochodem. Podczas kontroli drogowej pojazdu na drodze gruntowej szybko okazało się, że prowadząca pojazd nie ma prawa jazdy.

 

Kobieta twierdziła, że chciała tylko spróbować się przejechać, a kolega miał jej pokazać, jak kieruje się pojazdem. Jednak zarówno „nauczyciel”, jak i „kursantka”, zapomnieli o tym, że byli nietrzeźwi. 55-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu, natomiast jej instruktor niecałe 0,5 promila.

 

W efekcie działań, policjanci zatrzymali kierującego, który w organizmie miał niemal 2,6 promila alkoholu, do tego aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. 39-latek został zatrzymany a jego samochód zabezpieczony. Mężczyzna spędzi najbliższe sześć miesięcy w areszcie.

 

Dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca to 22-latek, który „wpadł” bo nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

 

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że do 21 maja 2019 roku posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdu. Zostało mu zaledwie 20 dni, a tak siadając za kierownicą samochodu popełnił przestępstwo, za które grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

COMMENTS