HomeLubuskie

Lubuskie: Mężczyzna zadał żonie siedem ciosów nożem. Jeden z nich był śmiertelny. Mężczyźnie grozi dożywocie

Lubuskie: Mężczyzna zadał żonie siedem ciosów nożem. Jeden z nich był śmiertelny. Mężczyźnie grozi dożywocie

60-letni mieszkaniec Sulechowa rzucił się na swoją żonę. W ręku miał nóż kuchenny. Z ustaleń prokuratury wynika, że zadał nim kobiecie siedem ciosów. Jeden z nich był śmiertelny.

Sprawę morderstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie. Dramatyczne sceny rozegrały się 19 października 2018 r. 60-latek podejrzany jest o to, że chwycił za nóż kuchenny i zadał swojej żonie siedem ciosów. Jedna z zadanych ran doprowadziła do wstrząsu krwotocznego spowodowanego rozcięciem aorty brzusznej w wyniku czego kobieta zmarła.

 

W czasie przesłuchania 60-latek przyznał się do winy. Dodatkowo prokuratura ustaliła, że mężczyzna od 13 sierpnia do 19 października 2018 r. nie stosował się orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie wyroku, nakazującego opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.

 

60-latka aresztowano najpierw na trzy miesiące, później okres ten przedłużono. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

 

aipCOMMENTS