Lubuskie: Brutalne morderstwo. 19-latek przyznał się do zabójstwa ojca w Witoszynie

Lubuskie: Brutalne morderstwo. 19-latek przyznał się do zabójstwa ojca w Witoszynie

19-latek, który został zatrzymany w sprawie znalezionych zwłok w parku w Witoszynie, został przesłuchany.

Do makabrycznego odkrycia doszło we wtorek, 21 stycznia. Na nadpalone ciało mężczyzny w parku w Witoszynie (pow. żagański) natknął się przypadkowy przechodzień. Na miejsce została wezwana policja. Dojechała grupa specjalistów z komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie oraz biegli z zakresu medycyny sądowej i pożarnictwa. Pod kierunkiem prokuratora z Żagania do późnych godzin wieczornych prowadzono oględziny miejsca zdarzenia.

 

– Ustalono tożsamość zmarłego. Na podstawie przeprowadzonych oględzin zwłok wstępnie ustalono, że śmierć mężczyzny była wynikiem przestępczego działania innej osoby – informował rzecznik prokuratury.

 

Nocą w dniu odkrycia ciała, został zatrzymany 19-letni syn ofiary. Ustalono tożsamość zmarłego. Na podstawie przeprowadzonych oględzin zwłok wstępnie ustalono, że śmierć mężczyzny była wynikiem przestępczego działania innej osoby. W środę, 22 stycznia, młody mężczyzn został przesłuchany przez prokuratora. Jak ustaliliśmy, złożył obszerne wyjaśnienia.

 

– Na miejscu znalezienia zwłok przeprowadzany był eksperyment procesowy połączony z wizją lokalną – mówi Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 19-latkowi zarzutu dokonania zabójstwa. Prokurator zawnioskował też o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. Młodego człowieka niewiele znają nawet najbliżsi sąsiedzi. Rzadko go tu widywali. Mówią, że mieszkał z ojcem. Matka 19-latka pracuje za granicą.

 

Co stało się w Witoszynie? Wiadomo już, że zatrzymany przyznał się zarzucanego mu czynu. – 19-latek przyznał się do zabójstwa swojego ojca – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Zadał mężczyźni cios w głowę, a potem podpalił ciało. O motywie zbrodni śledczy jeszcze nie informują.

 

W czwartek, 23 stycznia, w zakładzie medycyny sądowej odbędzie się sekcja zwłok 47-latka. – Prokurator wystąpi z wnioskiem o tymczasowy o areszt dla 19-latka – mówi prokurator Fąfera. Młodemu mężczyźnie grozi nawet kara dożywotniego więzienia. Przeprowadzona w najbliższym czasie sekcja zwłok wskaże na dokładną przyczynę zgonu mężczyzny.

 

 

pij aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0