Lubnauer: To koniec Koalicji Obywatelskiej w obecnej postaci

Lubnauer: To koniec Koalicji Obywatelskiej w obecnej postaci

To koniec Koalicji Obywatelskiej w obecnej postaci – powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Z klubu Nowoczesnej odeszło wczoraj siedmioro posłów, którzy przystąpili do klubu Platforma Obywatelska- Koalicja Obywatelska. W radiowej Jedynce Katarzyna Lubnauer wyraziła swoje rozczarowanie postawą partii Grzegorza Schetyny.

“Dodanie do nazwy Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, nie spowoduje, że będzie to koalicja, bo do koalicji potrzebni są współkoalicjanci” – mówiła Katarzyna Lubnauer. Dodała, że zgodnie ze statutem, w momencie, gdy ci posłowie odeszli z klubu Nowoczesnej automatycznie przestali być członkami Nowoczesnej. “Koalicja Obywatelska w obecnej postaci – można powiedzieć, że to jest koniec” – powiedziała Lubnauer.

Pytana w radiowej Jedynce o wspólne listy w eurowyborach przewodnicząca Nowoczesnej podkreśliła, że trzeba rozmawiać o współpracy, ale także wyciągnąć wnioski z tego, co się stało. Katarzyna Lubnauer dodała, że wczorajszy gest Platformy Obywatelskiej oznacza, że partia ta nie ma zamiaru kontynuować Koalicji Obywatelskiej w obecnym kształcie.
“Nie ma żadnych wątpliwości, że do tego, żeby powstała koalicja musi być dobra wola ze strony wszystkich partnerów. Wczoraj mam wrażenie, że tej dobrej woli zabrakło” – dodała Katarzyna Lubnauer.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna startowały ze wspólnych list w wyborach samorządowych jako Koalicja Obywatelska.

Po wczorajszej decyzji siedmiu posłów klub Nowoczesnej przestał istnieć, gdyż nie ma wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów.

IAR/wcześ/sp/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0