Lubnauer o koalicji z PO: Nowoczesna wnosi świeżość w doświadczenie PO

Lubnauer o koalicji z PO: Nowoczesna wnosi świeżość w doświadczenie PO

Katarzyna Lubnauer powiedziała, że Nowoczesna osiągnęła z PO poziom zaufania, który jest wymagany, by współpracować i tworzyć koalicję. W Salonie Politycznym Trójki przewodnicząca Nowoczesnej zaznaczyła, że nie obawia się wchłonięcia jej partii przez PO, a dzięki współpracy obie formacje korzystają.

Dodała, że partie wzajemnie się uzupełniają. „Łączymy doświadczenie Platformy Obywatelskiej, które wynika z ich pracy w samorządzie i działalności politycznej ze świeżością, energią i liberalnymi wartościami Nowoczesnej” – mówiła przewodnicząca Nowoczesnej w Trójce.

Katarzyna Lubnauer powiedziała, że kandydaci na prezydentów miast w nadchodzących wyborach samorządowych są ustalani wspólnie przez obie partie. Wymieniła, że spośród dużych miast wojewódzkich koalicyjni kandydaci na prezydentów i wiceprezydentów znani są już w Szczecinie, Warszawie i Poznaniu.

Do jesiennych wyborów samorządowych Platforma Obywatelska i Nowoczesna pójdą pod hasłem “Koalicja Obywatelska”. W sobotę 14 kwietnia w Warszawie odbyła się mazowiecka rada regionalna obu partii. PO i Nowoczesna zaprezentowały wspólnych kandydatów na prezydentów większych miast na Mazowszu – Radomia, Płocka, Siedlec, Ciechanowa, Ostrołęki.

IAR/PR3/wcześn./pg/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0