Lubnauer: Konieczna jest koalicja z PO, PSL i SLD w wyborach do sejmików wojewódzkich

Lubnauer: Konieczna jest koalicja z PO, PSL i SLD w wyborach do sejmików wojewódzkich

– Uważam, że bez koalicji w wyborach do sejmików wojewódzkich, jako opozycja przegramy te wybory. Koalicja powinna być jak najszersza i powinny w nią wchodzić zarówno Platforma jak i SLD oraz PSL – mówiła Katarzyna Lubnauer w TVN 24.

– Jeżeli Grzegorz Schetyna rzeczywiście ma na sercu dobro Polski i to, żebyśmy mogli powstrzymać PiS, to musi zdać sobie sprawę, że najważniejszym elementem w tej chwili jest zmobilizowanie elektoratu. Ludzie muszą widzieć na listach wartości, które reprezentują ich poglądy – powiedziała szefowa Nowoczesnej.

Lubnauer dodała, że doniesienia prasowe dotyczące koalicji opozycji są mocno przesadzone, ale przyznała, że koalicja w wyborach do sejmików województw jest niezbędna, by nie przegrać tych wyborów.

– Ona powinna być jak najszersza i powinna w nią wchodzić zarówno Platforma jak i SLD oraz PSL. PSL jest kluczowy ze względu na tereny wiejskie – stwierdziła w TVN 24.

Szefowa Nowoczesnej odniosła się też do swojej decyzji o niepowoływaniu Ryszarda Petru na stanowisko wiceprzewodniczącego partii.

– Ryszard Petru sam deklarował, że nie jest zainteresowany stanowiskiem wiceprzewodniczącego. Nie wiem na co liczył po cichu. Dla mnie najważniejsze jest żeby iść do przodu, żeby realizować to co zamierzamy i co jest w tej chwili ważne – powiedziała.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0