7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Lublin: Wojskowi wyprzedają złom, by kupić nowe sprzęty i uzbrojenie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Agencja Mienia Wojskowego tym razem wystawia na sprzedaż złom, zużyte urządzenia elektryczne czy przepracowane oleje.

– To ostatni wakacyjny przetarg organizowany w lubelskim oddziale AMW, na który trafi wprawdzie tylko pięć pozycji, ale za to będą sporo ważyć – przyznaje Małgorzata Skrzypek, inspektor ds. PR i Marketingu w Oddziale Regionalnym Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie.

 

Pracownicy AMW na wtorkowy przetarg przygotowali… pakiety z odpadami, które ważą od ponad 5 aż do przeszło 78 ton. – Wydarzenie powinno zainteresować przede wszystkim przedsiębiorców z branży recyklingowej – wyjaśnia Skrzypek. Na nabywców czeka prawie 210 tys. kg złomu, przepracowanych olei, a także zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

 

Całkowita wartość wystawionego asortymentu to prawie 102 tys. zł. Najdroższa wystawiana pozycja to ważący ponad 22 tony zestaw, na który składają się m.in. odpady aluminiowe, mosiężne, metale żelazne oraz zużyte baterie i akumulatory. – Zwycięzca licytacji musi liczyć się z wydatkiem w wysokości co najmniej 41 tys. zł. Ceny wywoławcze pozostałych, tańszych, pakietów zaczynają się już od ok. 2 tys. zł, gdzie cena za kilogram zużytych odpadów wynosi jedynie złotówkę – precyzuje Skrzypek.

 

Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia zostaną przekazane na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych, z którego kupowane jest nowoczesne wyposażenie dla polskich żołnierzy. – Warunkiem udziału w planowanym przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej, która musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej do poniedziałku. Do przetargu mogą przystąpić podmioty uprawnione do transportu, przechowywania i przetwarzania odpadów – wyjaśnia Małgorzata Skrzypek. Otwarcie ofert nastąpi we wtorek o godz. 12 w siedzibie AMW przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie.

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520