HomeLubelskie

Lublin: Radny PiS stwierdził, że Marsz Równości promuje pedofilię. Został skazany

Lublin: Radny PiS stwierdził, że Marsz Równości promuje pedofilię. Został skazany

Radny miejski PiS i doradca wojewody lubelskiego, Tomasz Pitucha, został skazany za zniesławienie organizatora Marszu Równości w Lublinie. We wrześniu 2018 r. pisał na Facebooku, że „Marsz Równości promuje homoseksualizm, pedofilię”. Wyrok jest prawomocny.

O sprawie informuje Onet. Już sąd pierwszej instancji uznał Tomasza Pituchę za winnego pomówienia, ale radny PiS odwołał się od wyroku. Teraz wyrok podtrzymał Sąd Okręgowy w Lublinie. Zdaniem sędziego tego sądu, nie można mieć wątpliwości co do wyroku wydanego w sądzie pierwszej instancji.

 

Zgodnie z wyrokiem, radny PiS Tomasz Pitucha musi zamieścić w lokalnych mediach przeprosiny oraz wpłacić 5 tys. zł na konto stowarzyszenia „Marsz Równości w Lublinie”. Wyrok Sądu Okręgowego w Lublinie jest prawomocny, ale Onet przypomina, że Pitucha może złożyć kasację do Sądu Najwyższego, informując jednocześnie, że radny PiS nie wie jeszcze, czy to zrobi. Najpierw złoży jednak wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku.

 

– Przyjmuję ten wyrok z pokorą i swojego zdania, co do szkodliwości marszów nie zmieniam – cytuje skazanego radnego Onet. Z kolei Bartosz Staniszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie cieszy się z wyroku sądu: Wreszcie doczekałem się sprawiedliwości. Pieniądze, które wpłaci pan Pitucha pójdą na organizację Marszu Równości, szerzenie tolerancji i szerzenie szacunku do drugiego człowieka – mówi.

 

Źródło: Onet

 

o aip

COMMENTS