23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Lubisz pić piwo? Oto 10 faktów na jego temat!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ile piwo ma kalorii? Po co są kropki na puszkach? Odpowiemy na palące pytanie – czy piwo tuczy, czy nie? Jeśli spędza ci to sen z powiek, SPRAWDŹ te 10 faktów na temat piwa! Oto praktyczne i bezużyteczne ciekawostki na jego temat!

 

JAKIE JEST NAJMOCNIEJSZE PIWO ŚWIATA?

Najmocniejszym piwem jest szkocki Brewmeister Snake Venom, który zawiera 67,5 % alkoholu. Wbrew popularnemu mitowi – kolor piwa i gorycz nie ma nic wspólnego z „mocą” piwa!

 

LEK NA BÓL GŁOWY

Według naukowców z Uniwersytetu Greenwich piwo działa na ból głowy lepiej niż tabletki przeciwbólowe! Optymalna ilość to dwa kufle piwa.

MOTOR REWOLUCJI NEOLITYCZNEJ

Manfred Heun z Uniwersytetu Przyrodniczego w Oslo sugeruje w swoich badaniach, że człowiek zaczął uprawiać pszenicę właśnie w celu produkcji piwa.

 

MCPIWO?

Czy hamburger najlepiej smakuje ci z lagerem? W restauracjach McDonald’s w Portugalii, Grecji, Francji i niektórych lokalizacjach w Niemczech i we Włoszech możesz zamówić piwo!

 

SKĄD TE KROPKI?

Tajemnicze kropki na puszkach piwa nie mają żadnego znaczenia dla konsumenta. Służą do oznaczania linii produkcyjnych i do identyfikacji partii wyprodukowanych dla różnych producentów.

 

CZY PIWO TO ALKOHOL?

Piwo nie było prawnie uznawane w Rosji za alkohol aż do 2011 roku, natomiast w Islandii było nielegalne aż do 1989!

 

ODYSEJA IRLANDZKIEGO PIWA

Piwo Guinness jest popularniejsze w Nigerii niż w rodzinnej Irlandii.

 

CZY PIWO TUCZY?

Duża butelka piwa (500ml) jasnego piwa to 245 kcal, natomiast ciemnego -250 kcal
Piwo zawiera maltozę, która powoduje że w organizmie wydziela się insulina, przestawiająca organizm w tryb odkładania tkanki tłuszczowej.

 

CZY CHMIEL JEST KONIECZNY?

Chmiel nie jest niezbędnym elementem produkcji piwa! Tak naprawdę jest on jedynie dodatkiem, który ma na celu poprawić jego smak.

 

CZYM JEST IBU?

IBU – jest jednostką określającą gorycz piwa. W typowym, europejskim lagerze wynosi ono ok. 25. Goryczka jest wyraźnie wyczuwalna gdy wskaźnik osiągnie 35. Gatunki takie jak IPA na ogół posiadają od 70 do 100 IBU. Górną granicą goryczy jest 120 IBU – osiągnęły ją niektóre odmiany piw typu Russian Imperial Stout lub IPA.

 

Red. DW/ PolskaPress AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520