HomeLubelskie

Lubelskie: Zabójstwo kobiety w Brodzicy. Ukraińcy podejrzani o brutalny mord zatrzymani na granicy

Lubelskie: Zabójstwo kobiety w Brodzicy. Ukraińcy podejrzani o brutalny mord zatrzymani na granicy

Policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 34- i 42-latka, podejrzanych o dokonanie brutalnego zabójstwa młodej kobiety. Zwłoki zostały znalezione w niedzielę w stawie w miejscowości Brodzica w pow. hrubieszowskim.

– Policjanci skupili się m.in. na ustaleniu kręgu osób, z którymi ofiara mogła mieć w ostatnim czasie kontakt. W tej grupie znaleźli się dwaj obywatele Ukrainy – mówi asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji. – Spodziewaliśmy się, że będą oni usiłowali przekroczyć granicę. Tak też się stało. Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 34 i 42-latka na przejściu granicznym w Dołhobyczowie, a następnie przekazali policjantom. W trakcie wykonywanych czynności w sprawie zabójstwa, hrubieszowscy kryminalni wspólnie z policjantami z KWP w Lublinie ustalili i zatrzymali kolejną osobę.

 

To 29-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który również usłyszał zarzuty. Mimo posiadanej wiedzy o popełnionym przestępstwie, nie powiadomił o nim organów ścigania. Obecnie Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi w tej sprawie śledztwo. Wobec dwóch obywateli Ukrainy Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, natomiast wobec 29-latka dozór policji. Za zabójstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolnościCOMMENTS