HomeLubelskie

Lubelskie: Przemycali narkotyki warte ponad 4 mln złotych. Wpadli i usłyszeli zarzuty

Lubelskie: Przemycali narkotyki warte ponad 4 mln złotych. Wpadli i usłyszeli zarzuty

Obywatele Rosji, kobieta oraz mężczyzna, próbowali przewieźć na teren Polski aż 86 kilogramów haszyszu. Miało to miejsce 31 sierpnia 2018 roku na przejściu granicznym w Terespolu.

W trakcie prowadzonej kontroli podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziło nienaturalne i nerwowe zachowanie podróżnych. Funkcjonariusze postanowili wnikliwie sprawdzić podróżnych oraz ich pojazd pod kątem legalności jego pochodzenia. Po dokładnej kontroli samochodu, w jego skrytkach, ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości zawierające oleistą substancję. Okazało się, że ujawniona substancja to haszysz.

 

– Ujawnione narkotyki o łącznej masie ponad 86 kilogramów, warte są ponad 4 miliony 332 tysiące złotych – informuje Maciej Florkiewicz, naczelnik Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Lublinie. – Postępowanie w sprawie przemytu narkotyków prowadzimy wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – dodaje Florkiewicz. Dwoje obywateli Rosji zostało zatrzymanych i doprowadzonych do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

 

Prokurator postawił im zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zagrożone są one karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych obywateli Rosji na okres 3 miesięcy. Jak zaznacza Maciej Florkiewicz, sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

 

aip

COMMENTS