Lubelskie: Pijani rodzice jechali samochodem z dziećmi na kolanach

Lubelskie: Pijani rodzice jechali samochodem z dziećmi na kolanach

Małżeństwo spod Chodla (pow. opolski) pobiło rekord bezmyślności i braku rodzicielskiej odpowiedzialności za swoje dzieci. Policjanci w niedzielę zatrzymali do kontroli samochód. Zarówno kierujący 32-latek jak i jego żona byli pijani. Trzymali na kolanach, na przednich siedzeniach, dwójkę dzieci.

W miejscowości Wierzchowiska Dolne policjanci zauważyli opla corsę, który jechał całą szerokością jezdni. – Kiedy zrównali się z pojazdem zauważyli, że na kolanach kierującego siedzi malutkie dziecko, z kolei drugie siedzi na kolanach pasażerki i nikt z nich nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa – informuje st. sierż. Kamil Karbowniczek. – Po zatrzymaniu od obojga rodziców czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno 32-latek jaki i jego 27-letnia żona mają w organizmach po ponad 2,5 promila alkoholu.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwego dziadka, który przyjechał na miejsce. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 32-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go od 2016 roku. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wkrótce o dalszym losie nieodpowiedzialnych rodziców zadecyduje sąd. Niewątpliwie ich zachowanie mogło narazić dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

lub aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0