HomeLubelskie

Lubelskie: Mężczyzna groził, że zabije swoją rodzinę maczetą

Lubelskie: Mężczyzna groził, że zabije swoją rodzinę maczetą

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku zostali we wtorek pilnie skierowani do gminy Szastarka. – Jak wynikało z powiadomienia z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, dzwoniący mężczyzna był wulgarny, zdeterminowany i agresywny twierdząc, że idzie pozbawić życia swoją rodzinę przy użyciu maczety – informuje mł. asp. Paweł Cieliczko z KPP Kraśnik.

Do zdarzenia doszło we wtorek, ok godz. 16:00. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia szybko udali się w potencjalne miejsce, gdzie mógł znajdować się podejrzany, jednak nie było go w okolicy. Po przeszukaniu terenu natrafiono na mężczyznę, który po wylegitymowaniu okazał się zgłaszającym.

 

– Mundurowi odnaleźli przy nim nóż i scyzoryk. 57-latek z terenu powiatu kraśnickiego dalej twierdził, że przy użyciu maczety, którą posiada, zabije swoją rodzinę. W związku z tym patrol udał się w miejsce, gdzie mężczyzna ostatnio nocował, tam ujawnili wspomnianą maczetę – wyjaśnia Paweł Cieliczko.

 

57-latek został zatrzymany. Po badaniu alkomatem okazało się, że ma on w organizmie niemal dwa promile alkoholu. Mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku, gdzie usłyszy zarzuty.

 

 

aip

COMMENTS