Lubelskie: 16-latka oskarżyła chłopaka o gwałt, którego nie było. Prokuratura zakończyła śledztwo

Lubelskie: 16-latka oskarżyła chłopaka o gwałt, którego nie było. Prokuratura zakończyła śledztwo

22-latek uprawiał seks z niepełnoletnią dziewczyną. Dziewczyna oskarżyła go, że wciągnął ją w krzaki i zgwałcił. Sprawie przyjrzała się policja i prokuratura. Śledczy ustalili, że całe zdarzenie wyglądało inaczej, a dziewczyna na własnej skórze przekonała się, że kłamstwo ma krótkie nogi.

Dziewczyna zeznała śledczym, że pod koniec lipca poznała w jednym z lokali nad Jeziorem Białym w Okunince chłopaka, z którym poszła po zabawie na spacer. Podczas nocnej przechadzki, chłopak miał zaciągnąć nastolatkę w krzaki i zgwałcić – tak wynikało z jej zeznań.

 

22-latek przedstawił jednak śledczym inną wersję. Sprawie przyjrzeli się policjanci, którzy z ustaleniem przebiegu opisywanych przez parę zdarzeń nie mieli większego problemu, bowiem całe zajście zarejestrował monitoring.

 

Z nagrania wynikało, że seks był, ale za obopólną zgodą. Włodawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie gwałtu, ale na tym sprawa się nie kończy. Po tym, jak decyzja prokuratury się uprawomocni, rozpocznie się postępowanie w sprawie nieletniej. Za fałszywe oskarżenia 16-latka może nawet trafić do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0