HomeŚwiat

Lubelski przestępca Jerzy Z. zatrzymany w Wielkiej Brytanii

Lubelski przestępca Jerzy Z. zatrzymany w Wielkiej Brytanii

32-letni Jerzy Z., który poszukiwany był listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania, został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Z. jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej narkotyki.

Sprawę rozpracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Jerzy N. był poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków. Według ustaleń śledczych mężczyzna brał udział w obrocie około 1200 kg marihuany. Grupa przestępcza działała na terenie całego kraju, w tym w Lublinie. Jerzy Z. był poszukiwany od czerwca 2013 roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz listu gończego wydanego przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie. Według informacji policji Z. mógł ukrywać się na terenie Wielkiej Brytanii. – W odnalezienie 32-letniego mieszkańca Lublina zaangażowani byli policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, Biura Międzynarodowej Współpracy Policji oraz funkcjonariusze Policji z Wielkiej Brytanii – informuje Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

 

Współpraca przyniosła skutki. W czwartek Jerzy Z. został zatrzymany na terenie jednego z hrabstw w Anglii w swoim luksusowym BMW. – Jak się okazało mężczyzna posługiwał się sfałszowanymi danymi osobowymi. Podczas zatrzymania zachowywał się agresywnie, stawiał opór – mówi Gołębiowski. Wobec 32-latka zostanie wdrożona procedura ekstradycyjna. Jerzemu Z. grozi do 15 lat więzienia.

COMMENTS