HomeLubelskie

Lubelski ksiądz wspierał Marsze Równości i LGBT. Zostanie usunięty ze stanu kapłańskiego?

Lubelski ksiądz wspierał Marsze Równości i LGBT. Zostanie usunięty ze stanu kapłańskiego?

Arcybiskup Stanisław Budzik, lubelski metropolita, zdecydował się podjąć korki wynikające z prawa kanonicznego w stosunku do księdza Łukasza Kachnowicza, który w jawny sposób wsparł środowiska promujące ideologię LGBT poprzez pojawienie się w sobotę na płockim Marszu Równości. Czy duszpasterz akademicki zostanie usunięty ze stanu kapłańskiego?

 

Duchowny wcześniej bywał na paradach LGBT w innych miastach.

Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy. Wyrażam ubolewanie i jest mi przykro z powodu bólu tych wszystkich, którzy zaufali ks. Kachnowiczowi jako kapłanowi, reprezentującemu Kościół oraz nauczanie Jezusa o miłosierdziu, ale też o konieczności wyznania grzechu i pokuty w drodze ku zbawieniu — poinformował ks. Adam Jaszcz, rzecznik kurii lubelskiej .

 

Sam ks. Łukasz Kachnowicz opublikował na Facebooku oświadczenie, że odszedł ze stanu kapłańskiego. – Dla jasności, odszedłem. Można już nie mówić, że jestem na urlopie. Nie jestem — stwierdził ks. Kachnowicz.

Jednak na początku wakacji ksiądz poinformował, że jest na „urlopie” od duszpasterskich obowiązków i dodał, że nie zamierza wracać do Kościoła jako kapłan.

Ks. Kachnowicz uczestniczył w Marszu Równości w Płocku, a także w podobnych imprezach w Polsce. – Na rozpoczęcie Pierwszego Marszu Równości w Płocku odśpiewaliśmy hymn Polski 🇵🇱 To było wzruszające. Tak, jesteśmy Polakami, a Polska jest naszą Ojczyzną. Jesteśmy obywatelami tego kraju. Równorzędnymi obywatelami. Polska to także my – ludzie LGBT+ — napisał ks. Kachnowicz na Facebooku w relacji z Marszu Równości w Płocku.

 

 

WIADOMOSCI.COM/FACEBOOK

COMMENTS