HomePILNE

Łowcy burz ostrzegają! IMGW wydało ostrzeżenie dla 9 województw

Łowcy burz ostrzegają! IMGW wydało ostrzeżenie dla 9 województw

Upały nie odpuszczają. IMGW wydało ostrzeżenie dotyczące upałów i burz aż dla 9 województw. 

W poniedziałek spodziewamy się wystąpienia bardzo silnych, a nawet ekstremalnie silnych burz w południowo-zachodniej, południowej, częściowo centralnej i wschodniej Polsce. “Spodziewajmy się też niszczycielskich porywów wiatru dochodzących do 130 km/h” – alarmują Łowcy Burz.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, na poniedziałek wydano ostrzeżenia 2. stopnia dla województw mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, łódzkiego i śląskiego, dolnośląskiego, części wielkopolskiego. Nieco mniejsze zagrożenie (1. stopnia) ma z kolei dotyczyć części województwa podlaskiego. W niektórych częściach kraju możemy spodziewać się nawet burz z gradem.

 

 

 

Czym jest ostrzeżenie pogodowe 1. stopnia, wydawane przez IMGW?Zgodnie z definicją IMGW, alert pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

 

Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 

aipCOMMENTS