HomePOLSKA

Lotos z nowym prezesem?

Lotos z nowym prezesem?

Lotos będzie miał nowego prezesa? Jutro zbiera się Rada Nadzorcza. W porządku obrad są m.in. zmiany w zarządzie i przyjęcie budżetu na ten rok. Obecny prezes Paweł Olechnowicz w czasie 14 lat szefowania spółki przetrwał rządy SLD, PIS i PO. W tym okresie miał nad sobą 12 ministrów skarbu.
Obecny szef resortu Dawid Jackiewicz pod koniec ubiegłego miesiąca w odpowiedzi na pytanie poselskie stwierdził jedynie, że ” Oceny pracy pana Olechnowicza dokona rada nadzorcza. Już w niedługim czasie poznamy informacje na temat, czy rada nadzorcza tej spółki widzi możliwość współpracy z panem Olechnowiczem i całym zarządem spółki Lotos” – powiedział Jackiewicz
Dwa miesiące temu zmieniono już Radę Nadzorczą Lotosu. Jej szefem jest Robert Pietryszyn. Wszystkie najważniejsze organizacje związkowe podpisały się pod listem skierowanym do ministra Dawida Jackiewicza. Związkowcy protestują w nim przeciwko planom odwołania prezesa grupy Lotos. Koncern paliwowy jest w ponad 53 procentach własnością skarbu państwa.

IAR/ Tomasz Majka/łp

COMMENTS