HomeMazowieckie

Lotnisko w Warszawie wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązkowy pomiar temperatury dla podróżnych

Lotnisko w Warszawie wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązkowy pomiar temperatury dla podróżnych

Od wtorku 25 lutego podróżni powracający z Włoch lub Chin przejdą obowiązkową kontrolę temperatury ciała. Będą także skierowani na wywiad medyczny. Wszystko za sprawą rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Dalsza część tekstu poniżej.

 

Warszawskie lotnisko Chopina wprowadza dodatkowe środki ostrożności w związku z możliwym zagrożeniem ze strony koronawirusa. Podróżujący, powracający z Chin oraz Włoch będą musieli przejść przez obowiązkowy pomiar temperatury oraz, jeśli będzie ona podwyższona, także wywiad medyczny.

 

Temperatura ma być mierzona termometrem bezdotykowym. To kolejne środki ostrożności, z którymi mamy do czynienia w ostatnich miesiącach. Wcześniej loty do Włoch odwołało większość linii lotniczych i biur podróży.

 

Według ostatnich danych zakażonych koronawirusem z Wuhan jest dziś 80 tysięcy ludzi na świecie. Epidemia objęła już 25 krajów i terytoriów na świecie. Ostatnie dni przyniosły nagły wzrost zachorowań w północnych Włoszech, gdzie do tej pory stwierdzono ponad 220 przypadków choroby. Sześć osób zmarło na skutek zakażenia. Zachorowania stwierdzono również w Niemczech, Francji i Finlandii.

 

– Cały czas jesteśmy w kontakcie z polskimi oraz europejskimi służbami sanitarnymi i działamy zgodnie z potrzebami w oparciu o aktualne wytyczne – zapewnia Piotr Rudzki, rzecznik lotniska Chopina.

 

Wykrycie wirusa utrudnia jednak fakt, że jego okres wylęgania może wynosić nawet do 14 dni. To czas, w którym objawy choroby pozostają niewidoczne, ale zakażony przekazuje już wirusa kolejnym osobom.

 

Z tego powodu wszyscy pasażerowie przylatujący do Warszawy z Chin – nie tylko bezpośrednimi połączeniami – muszą wypełnić karty lokalizacyjne, w których podają swoje dane kontaktowe – przede wszystkim adres pobytu na najbliższe dwa tygodnie.

 

 

 COMMENTS