LOT zaprasza do symulatora Boeinga

LOT zaprasza do symulatora Boeinga

Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają dziś (10.10) wszystkich do wypróbowania symulatora lotów Boeing 787 – Dreamliner. Jest on ustawiony w holu hotelu Renaissance, naprzeciwko hali odlotów lotniska Chopina w Warszawie. Maszynę udostępnił producent samolotu.

Rzecznik LOT-u Adrian Kubicki powiedział, że co prawda nie jest to profesjonalny symulator, na którym ćwiczą piloci, ale warto spróbować swoich sił. W symulatorze są prawdziwe fotele pilotów Dreamlinera, przepustnica, za pomocą której reguluje się ciąg silników, a także autopilot. Latanie niewiele różni się od pilotowania prawdziwej maszyny. Identycznie reagują wszystkie układy, na ekranach widać taki sam obraz jak z kabiny pilotów.

Dla tych, który zasiądą dziś za sterami Dreamlinera lot, zacznie się od podejścia do lądowania. Po lewej stronie zobaczą panoramę miasta Seattle, w którym mieści się fabryka producenta samolotów. Lądowanie odbywa się na lotnisku Boeing Field, tam gdzie samoloty są montowane.

Problem sprawi zapewne opóźniona reakcja wolantu. Tak samo jest w prawdziwych, dużych samolotach komunikacyjnych.
Lot na symulatorze jest bezpłatny.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A.Pszoniak/dabr

fot. Zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0