HomePOLSKA

LOT ogłasza wznowienie kolejnych rejsów międzynarodowych

LOT ogłasza wznowienie kolejnych rejsów międzynarodowych

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie kolejnych europejskich kierunków. Od 15 lipca pasażerowie będą mogli skorzystać między innymi z kolejnych rejsów do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Danii, Szwajcarii, Chorwacji, Słowenii, Estonii i na Łotwę. W planach przewoźnika jest także uruchomienie regularnych połączeń do Wielkiej Brytanii. Siatka połączeń wznowionych przez LOT do końca sierpnia, ma objąć prawie siedemdziesiąt kierunków.

Wczoraj PLL LOT ogłosiły w sumie 130 nowych rejsów wakacyjnych z Warszawy i dziewięciu portów regionalnych. Ich inauguracja jest planowana na 3 lipca. Wcześniej przewoźnik ogłosił przywrócenie od pierwszego lipca 20 regularnych tras. Do nich dołączają się kolejne kierunki. Od połowy lipca z warszawskiego lotniska Chopina będzie można polecieć siedem razy w tygodniu do Monachium, Stuttgartu, Frankfurtu, Hamburga, Paryża, Kopenhagi, Mediolanu, Zurich i Genewy; od czterech do siedmiu rejsów do Zagrzebia i Ljubljany, a także do Madrytu, Rygi i Tallina.

Rozkład pasażerskich rejsów LOT-u dostępnych od 15 lipca zostanie poszerzony także o regularne loty na trasie Warszawa-Katowice, zaplanowane 13 razy w tygodniu. Na trasach z Warszawy do Wiednia, Brukseli, Amsterdamu, Berlina, Dusseldorfu, Oslo, Pragi, Budapesztu, Bukaresztu, Sofii, Wilna oraz z Budapesztu do Warny i Dubrownika LOT zwiększy częstotliwość rejsów.

W planach rejsów LOT-u wznawianych w lipcu znajdują się także kolejne połączenia, w tym loty do Wielkiej Brytanii, Kijowa, Lwowa, Odessy, Belgradu i Istambułu. Do Londynu samoloty PLL LOT będą latać od połowy lipca siedem razy w tygodniu.

Regularne rejsy pasażerskie zostały w Polsce zawieszone w połowie marca. Przyczyną była pandemia koronawirusa. PLL LOT realizowały rejsy w ramach akcji LOT do Domu, a później brały udział w moście powietrznym między Polską, a Chinami w ramach akcji Cargo Dla Polski.

Pierwsze regularne rejsy pasażerskie przewoźnik przewrócił pierwszego czerwca na niektórych trasach krajowych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Pszoniak/w dyd

COMMENTS