9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

LOT ogłasza wznowienie kolejnych rejsów międzynarodowych

Popularne

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie kolejnych europejskich kierunków. Od 15 lipca pasażerowie będą mogli skorzystać między innymi z kolejnych rejsów do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Danii, Szwajcarii, Chorwacji, Słowenii, Estonii i na Łotwę. W planach przewoźnika jest także uruchomienie regularnych połączeń do Wielkiej Brytanii. Siatka połączeń wznowionych przez LOT do końca sierpnia, ma objąć prawie siedemdziesiąt kierunków.

Wczoraj PLL LOT ogłosiły w sumie 130 nowych rejsów wakacyjnych z Warszawy i dziewięciu portów regionalnych. Ich inauguracja jest planowana na 3 lipca. Wcześniej przewoźnik ogłosił przywrócenie od pierwszego lipca 20 regularnych tras. Do nich dołączają się kolejne kierunki. Od połowy lipca z warszawskiego lotniska Chopina będzie można polecieć siedem razy w tygodniu do Monachium, Stuttgartu, Frankfurtu, Hamburga, Paryża, Kopenhagi, Mediolanu, Zurich i Genewy; od czterech do siedmiu rejsów do Zagrzebia i Ljubljany, a także do Madrytu, Rygi i Tallina.

Rozkład pasażerskich rejsów LOT-u dostępnych od 15 lipca zostanie poszerzony także o regularne loty na trasie Warszawa-Katowice, zaplanowane 13 razy w tygodniu. Na trasach z Warszawy do Wiednia, Brukseli, Amsterdamu, Berlina, Dusseldorfu, Oslo, Pragi, Budapesztu, Bukaresztu, Sofii, Wilna oraz z Budapesztu do Warny i Dubrownika LOT zwiększy częstotliwość rejsów.

W planach rejsów LOT-u wznawianych w lipcu znajdują się także kolejne połączenia, w tym loty do Wielkiej Brytanii, Kijowa, Lwowa, Odessy, Belgradu i Istambułu. Do Londynu samoloty PLL LOT będą latać od połowy lipca siedem razy w tygodniu.

Regularne rejsy pasażerskie zostały w Polsce zawieszone w połowie marca. Przyczyną była pandemia koronawirusa. PLL LOT realizowały rejsy w ramach akcji LOT do Domu, a później brały udział w moście powietrznym między Polską, a Chinami w ramach akcji Cargo Dla Polski.

Pierwsze regularne rejsy pasażerskie przewoźnik przewrócił pierwszego czerwca na niektórych trasach krajowych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Pszoniak/w dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane