14.3 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

LOT nie przywróci połączeń z Krakowa za „ocean”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Sebastian Mikosz przyznał, że w obecnych warunkach loty ze stolicy Małopolski są nieopłacalne. Zamiast tego samoloty LOT będą latać od jesieni 2016 roku z Katowic i Rzeszowa. Ostateczna decyzja zapadnie w październiku tego roku.

Przy dzisiejszych warunkach loty do USA z Krakowa są nieopłacalne, pas startowy nie spełnia parametrów, by mógł wystartować stąd duży samolot – mówi Mikosz.

Chodzi nie tylko o długość pasa ale co o jego wytrzymałość. Nie spełnia on odpowiednich warunków, a dla nas bezpieczeństwo naszych pasażerów jest najważniejsze – mówi Wiesław Jedynak dyrektora biura operacji lotniczych PLL LOT.

To z kolei ma powodować, że samoloty nie mógłby np. zabierać na pokład przesyłek Cargo na których linia zarabia.

Dla władz lotniska odzyskanie połączenia za ocean, które zostało zlikwidowane w 2010 roku, to sprawa prestiżowa.

Ta decyzja jest dla mnie nie zrozumiała, przecież tutaj jest rynek. Lotnisko się rozrasta, przybywa pasażerów – irytuje się prezes lotniska Jan Pamuła. – My nadal będziemy się starali przekonać LOT do tego by wybrał jednak Kraków – dodaje. Zamówiliśmy zewnętrzne ekspertyzy, które mówią, że nie ma przeciwwskazań do tego by LOT latał z naszego lotniska. Naprawdę nie wiem jak to skomentować – mówi Pamuła.

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. Lubie ten artykul ale to jest jeszcze jedna bujda ze strony Mikosza w jego mniemaniu to nawet krowom w małopolskim się nie opłaca mleka dawać może sprzedajmy LOT całkowicie dla innego przewoźnika ito im z pewnością sue opłaci latas do Krakowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520