Los Angeles pomoże finansowo dzieciom oddzielonym na granicy od rodziców

Los Angeles pomoże finansowo dzieciom oddzielonym na granicy od rodziców

Władze Los Angeles zatwierdziły we wtorek wykorzystanie funduszu o wartości 10 milionów dolarów na pomoc dzieciom oddzielonym od rodziców na granicy z Meksykiem.

Fundusz utworzono w ubiegłym roku w celu pomocy zagrożonym deportacją imigrantom bez przeszłości kryminalnej. Jego powstanie burmistrz Los Angeles Eric Garcetti zapowiadał już w 2016 roku, spodziewając się agresywnej polityki antyimigracyjnej ze strony prezydenta Donalda Trumpa.

Teraz Garcetti powiedział, że “żadne dziecko nie powinno doświadczać traumy zostania oddzielonym od rodziców ani strachu związanego z niewiedzą, czy jeszcze kiedykolwiek zobaczy rodzinę”. – Musimy zrobić wszystko, aby zjednoczyć te rodziny. Los Angeles odpowiada współczuciem na okrucieństwo, oferując pomoc i nadzieję ludziom w potrzebie – oświadczył.

W ostatnich tygodniach na granicy z Meksykiem oddzielono od rodziców ponad 2 tys. dzieci. Po fali krytyki Trump postanowił w ubiegłym tygodniu zaprzestać tych działań.

(hm)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0