Los Angeles oficjalnie dołącza do walki o IO 2024

Los Angeles oficjalnie dołącza do walki o IO 2024

To już pewne – Los Angeles będzie się ubiegać o organizację igrzysk olimpijskich w 2024 roku. We wtorek za kandydaturą jednogłośnie opowiedziała się rada miasta. Później Komitet Olimpijski Stanów Zjednoczonych oficjalnie ogłosił, że wybrał “Miasto Aniołów” na amerykańskiego kandydata w walce o igrzyska.

O organizację największej imprezy świata będą się też ubiegać Rzym, Paryż, Hamburg i Budapeszt. Jeżeli wybrane zostanie Los Angeles, będzie pierwszym miastem, które po raz trzeci zorganizuje IO. Wcześniej zawody odbyły się tam w roku 1932 oraz 1984. – Wiemy, jak robić igrzyska – powiedział burmistrz Eric Garcetti, a radny Paul Krekorian dodał: – Los Angeles to wspaniałe olimpijskie miasto. Niech Paryż i Rzym, a także ktokolwiek inny, kto chce rywalizować, wie, że jesteśmy w tym po to, aby wygrać. I myślę, że nam się uda.

Po raz ostatni letnie igrzyska gościły w USA w 1996 roku, kiedy organizatorem była Atlanta. Do wyścigu o IO 2024 chciał też dołączyć Boston, lecz kilka tygodni temu miasto się wycofało z przyczyn finansowych.

Według opublikowanych w ubiegłym tygodniu szacunków organizacja igrzysk w Los Angeles pochłonęłaby 4,6 miliarda dolarów. Krytycy sądzą jednak, że w rzeczywistości koszty okazałyby się dużo wyższe.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wybierze organizatora IO 2024 w roku 2017.

(hm)COMMENTS

WORDPRESS: 0