9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Lori Lightfoot nie wyklucza pozwu przeciw prezydentowi Trumpowi

Popularne

Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot zareagowała na groźbę prezydenta odebrania funduszy federalnych niektórym miastom zarządzanym przez Demokratów.

W wysłanym komunikacie Donald Trump wprawdzie nie wymienił wprost Chicago, jednak nazwa naszego miasta pojawiła się we wpisie na Twitterze umieszczonym przez Biały Dom.

Demokratyczni burmistrzowie Chicago, Portland i Nowego Jorku nie chcą pomocy federalnej chociaż sami nie potrafią kontrolować ulic” – czytamy we wpisie na Twitterze.

Notatka   podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa, rozesłana do agencji federalnych zaleca przegląd finansowania stanowych i lokalnych odbiorców funduszy, którzy zezwalają na anarchię, przemoc i zniszczenia w amerykańskich miastach. W notatce mowa jest między innymi o Portland, Seattle i Waszyngtonie. Podkreślono w niej również wzrost przestępczości w Nowym Jorku. Gubernator tego stanu, Andrew Cuomo odmówił pomocy federalnych służb bezpieczeństwa, które miałyby trafić do miasta Nowy Jork.

Wpisy prezydenta i Białego Domu spowodowały, że Lori Lightfoot zapowiedziała, że złoży pozew przeciw prezydentowi.

„Jeżeli chce wprowadzać porządek to niech zacznie od Białego Domu. Blisko tysiąc Amerykanów umiera dziennie przez jego nieumiejętne podejście do pandemii koronawirusa” – napisała burmistrz na Twitterze.

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane