London Philharmonic Orchestra wykona polski repertuar

London Philharmonic Orchestra wykona polski repertuar

W londyńskiej sali koncertowej Royal Festival Hall zabrzmią dziś wieczorem kompozycje Krzysztofa Pendereckiego i Andrzeja Panufnika. Wykona je London Philharmonic Orchestra pod batutą Łukasza Borowicza, a także skrzypaczka Anne-Sophie Mutter.

Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza Krzysztof Olendzki mówi, że będzie to niezwykła okazja do promocji polskiej kultury oraz uczczenia Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Zapowiada, że wieczorem zabrzmi utwór Andrzeja Panufnika – “Uwertura bohaterska” oraz II Koncert skrzypcowy “Metamorfozy” Krzysztofa Pendereckiego, napisany specjalnie dla solistki koncertu – Anne-Sophie Mutter.

“Chcemy, żeby ci wspaniali polscy kompozytorzy byli ciągle grani w najważniejszych salach koncertowych, pokazując wpływ polskiego geniuszu muzycznego na kształt współczesnej muzyki” – podkreśla Krzysztof Olendzki. Dodaje, że jest to też okazja do świętowania Dnia Polonii i Polaków za Granicą w międzynarodowym gronie, szczególnie w Wielkiej Brytanii, jednym z największych ośrodków emigracyjnych naszych rodaków.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Instytut Adama Mickiewicza, w ramach międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Agata Woźniak/dabrCOMMENTS

WORDPRESS: 0