HomePodlaskie

Łomża: Tragedia w seminarium. Nie żyje kleryk pierwszego roku

Łomża: Tragedia w seminarium. Nie żyje kleryk pierwszego roku

W nocy z 18/19 maja 2019 r. ok godz. 23.12 Prokuratura Rejonowa w Łomży została powiadomiona przez Dyżurnego KMP w Łomży o nagłym zgonie młodego mężczyzny – kleryka w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży przy ul. Plac Papieża Jana Pawła II 1. Zwłoki mężczyzny ujawniono na strychu budynku seminarium.

– Na miejscu przeprowadzono z udziałem prokuratora oględziny miejsca ujawnienia zwłok. W ich wyniku ustalono, że do śmierci doszło najprawdopodobniej przez powieszenie – informuje Rafał Kaczyński, z Prokuratury Okręgowej w Łomży. I dodaje, że prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła śledztwo w sprawie o czyn z art. 151 k.k. „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie”. W toku śledztwa zlecono Zakładowi Medycyny Sądowej w Białymstoku przeprowadzenie sekcji zwłok. Na obecnym etapie postępowania wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu.

 

– Trwają intensywne czynności śledcze, zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy w tym przede wszystkim ustalenia powodów targnięcia się na życie przez kleryka – zapewnia Kaczyński. Na stronie Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży rektor zamieścił komunikat informujący o tragedii. – Bardzo prosimy o modlitwę w intencji naszego zmarłego współbrata, jego rodziny oraz wspólnoty seminaryjnej.Wszyscy trwamy w żałobie, dlatego prosimy o uszanowanie pamięci zmarłego oraz głębokiego smutku najbliższej rodziny, wspólnoty łomżyńskiego seminarium i osób związanych ze zmarłym. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…” – napisał ks. dr Jarosław Kotowski.

 

COMMENTS