Łomża: Podpisano umowę na ostatni odcinek Via Baltik

Łomża: Podpisano umowę na ostatni odcinek Via Baltik

W Łomży podpisano umowę na budowę ostatniego odcinka drogi Via Baltica – od przyszłej obwodnicy miasta do Kolna. Będzie on miał 13 kilometrów długości, a jego budowa ma się skończyć za 3 lata.

Na placu budowy był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który mówił, że nowa trasa ułatwi mieszkańcom Łomży przemieszczanie się. Podkreślał, że sam wielokrotnie przejeżdżał przez to miasto i doświadczył jak trudny, niebezpieczny i nieprzewidywalny jest to przejazd. “W 2021 roku to już przejdzie do historii” – mówił minister Adamczyk i dodał, że ta droga stanie się wówczas bezpieczna, przewidywalna oraz komfortowa. Będzie też elementem “nowoczesnego rusztu komunikacyjnego kraju”
Via Baltica to fragment drogi międzynarodowej E67 z Warszawy przez Litwę i Łotwę do Estonii. W większości gotowy jest odcinek do Ostrowi Mazowieckiej – jako droga S8. W ostatnich dwóch latach podpisano umowy na wszystkie odcinki dalszej trasy – czyli drogi S61 – od Ostrowi przez Łomżę, Szczuczyn, Ełk i Suwałki do granicy z Litwą. 13-kilometrowy fragment, na który podpisano dziś umowę to przede wszystkim obwodnica Łomży wraz z mostem nad Narwią.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0