Przed łódzkim sądem stanęli dwaj mężczyźni, którzy chcieli wyłudzić ponad 160 mln zł zwrotu podatku VAT

Przed łódzkim sądem stanęli dwaj mężczyźni, którzy chcieli wyłudzić ponad 160 mln zł zwrotu podatku VAT

Przed łódzkim sądem stanęło dwóch mężczyzn, którzy chcieli wyłudzić ponad 160 milionów złotych zwrotu podatku VAT. Jeden z nich z zawodu budowlaniec – recydywista namalował dwadzieścia obrazów, drugi – właściciel sklepu mięsnego, odkupił je za ponad 2 miliardy złotych.

Urzędowi skarbowemu w Pabianicach sprawa wydała się podejrzana, dlatego zawiadomiono prokuraturę. “Ta stwierdziła, że to plan na wyłudzenie dużej sumy ze skarbu państwa” – mówi prokurator Krzysztof Sieruga. Zaznaczył, że mężczyźni wprowadzili w błąd naczelnika urzędu skarbowego.
Powołany przez prokuraturę biegły stwierdził że obrazy nie były dziełami sztuki, a wartość jednego wycenił na 40 złotych. Budowlaniec nie przyznaje się do winy. Oskarżony który kupił obrazy przyznał się do winy. Dzisiaj przed sądem mówił, że nie chciał wyłudzić VAT-u. Mężczyzna podkreślał, że chciał ratować całą sytuację i już w lutym dokonał korekty deklaracji VAT-7.
Sąd nie przesłuchał dzisiaj mężczyzny, który namalował obrazy. Kolejną rozprawę zaplanowano na 10 maja.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Piotr Krysztofiak,PR Łódź/dwi/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0