HomePILNE

Łódzkie CBA zatrzymało trzech biznesmenów podejrzanych o korupcję. Byli powiązani z Niesiołowskim?

Łódzkie CBA zatrzymało trzech biznesmenów podejrzanych o korupcję. Byli powiązani z Niesiołowskim?

Funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali trzech biznesmenów, podejrzanych o korupcję. Do zatrzymań doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim.

Śledztwo prowadzone przez CBA wykazało że Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K. wręczali korzyści posłowi na Sejm. W zamian otrzymywali kontrakty w spółkach skarbu państwa. Na ich rzecz zapadały także korzystne decyzje podejmowane w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych.

Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania przedsiębiorców, konfiskując materiały, które będą dowodem w sprawie. Trójka biznesmenów trafi do prokuratury krajowej w Łodzi, gdzie usłyszy zarzuty. W najbliższym czasie planowane są kolejne czynności procesowe. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Sekretarz Kolegium do spraw Służb Specjalnych Maciej Wąsik poinformował za pośrednictwem serwisu Twitter, że jest to “sprawa rozwojowa, planowane są kolejne czynności procesowe”.

Niesiołowski w rozmowie z Wirtualną Polską przekazał, że „nie przyjmował żadnych łapówek, nie załatwiał żadnych kontraktów”. – Chodzi o przykrycie medialnie sprawy taśm Kaczyńskiego. Nie mam żadnego związku z tą sprawą – dodał.

 

 

IAR/T. Brodowski, CBA/łp + wprost.pl

COMMENTS