HomeŁódzkie

Łódzkie: 10-letnia dziewczynka wzywała pomoc do ojca dźgniętego nożem

Łódzkie: 10-letnia dziewczynka wzywała pomoc do ojca dźgniętego nożem

Dramatyczne wydarzenia koło Drzewicy w powiecie opoczyńskim. 10-letnia dziewczynka wzywała pomoc do ojca dźgniętego nożem przez brata podczas pijackiej imprezy

Policjanci z opoczyńskiej komendy już chwilę po zdarzeniu zatrzymali 34-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego 37-letniego brata. Świadkiem zdarzenia była 10-letnia dziewczynka. Dramatyczne sceny, rozegrały się 4 marca 2019 roku w jednej z miejscowości w gminie Drzewica. O rannym mężczyźnie służby ratunkowe powiadomiła 10-letnia córka poszkodowanego. Dziewczynka jako jedyna zachowała się rozsądnie i wezwała pomoc dla swojego ciężko rannego taty.

 

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Mundurowi zastali świadków zdarzenia oraz mężczyznę rannego w okolice klatki piersiowej, któremu udzielano pomocy. Policjanci, po zebraniu kilku podstawowych informacji ruszyli w pościg za napastnikiem. Już po kilku minutach sprawca został zatrzymany. 34-latek trafił do policyjnego aresztu, natomiast ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację ratującą życie.

 

– Pracując nad tą sprawą mundurowi ustalili, że 34-latek feralnego dnia wspólnie z bratem spożywał alkohol, niestety pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, która zakończyła się zadaniem 37-latkowi ciosu nożem. Na miejscu policjanci zabezpieczyli narzędzie zbrodni

 

– mówi asp. Barbara Stępień, rzecznik policji w Opocznie. Prokurator zatrzymanemu 34 latkowi przedstawił zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

aip

COMMENTS