Łódzka policja zatrzymała 11 pseudokibiców za… nielegalny obrót papierosami i alkoholem

Łódzka policja zatrzymała 11 pseudokibiców za… nielegalny obrót papierosami i alkoholem

Ośmiu milionów złotych sięgają szacowane straty Skarbu Państwa wynikające z działalności łódzkiego gangu wywodzącego się ze środowiska pseudokibiców. Łódzka policja zatrzymała 11 osób, które są podejrzane o nielegalny obrót papierosami i alkoholem.

Rzeczniczka łódzkiego komendanta wojewódzkiego policji Joanna Kącka powiedziała IAR, że grupa działała od listopada 2016 roku do maja zeszłego roku. Członkowie gangu podejrzani są o wprowadzenie na rynek 41 tysięcy papierosów i blisko 5 tysięcy litrów alkoholu bez akcyzy. Zatrzymani to trzy kobiety w wieku od 47 do 61 lat i ośmiu mężczyzn w wieku od 35 do 57 lat. Wśród nich są także członkowie tak zwanej bojówki jednego z łódzkich klubów piłkarskich.

Rzeczniczka podkreśla, że ta sprawa potwierdza wcześniejsze obserwacje policji, że często działalność pseudokibiców jest finansowana z nielegalnego handlu lub przestępstw narkotykowych.
Zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi postawiono zarzuty unikania opłat akcyzowych, za co grożą wysokie grzywny i kara nawet do siedmiu lat i pół roku więzienia. Jeden z zatrzymanych trafił do tymczasowego aresztu.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/zr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0